Materiały

STAL POWLEKANA - System rynnowy GACEK wykonany jest z fińskiej blachy stalowej, ocynkowanej, pokrytej z obu stron powłoką pural. Dzięki obustronnej powłoce blacha stalowa zostaje zabezpieczona przed korozja w sposób najbardziej efektywny. Zapewnia to wysoką odporność na warunki atmosferyczne. Jej centralną część stanowi rdzeń stalowy o grubości 0,6 mm, który jest obustronnie pokryty powłoką cynkową, na którą jest nałożona powłoka antykorozyjna i farba gruntująca. Warstwę wierzchnią i spodnią stanowi pural. Wielowarstwowa powłoka ochronna trwale zabezpiecza orynnowanie przed korozja.

OCYNK - Systemy rynnowe GACEK 125 oraz GACEK 150 wykonane z blachy ocynkowanej o grubości 0,6 mm są tradycyjnymi systemami rynnowymi. Blacha ocynkowana jest stosowana przez dekarzy w Polsce od wielu lat. Jest to najpopularniejszy i najtańszy materiał stosowany w systemach rynnowych.

TYTAN-CYNK - Systemy rynnowe GACEK125 oraz GACEK 150 wykonane z tytan-cynku wyróżniają się najwyższą jakością i trwałością. Tytan-cynk jest jednym z najtrwalszych stopów z których wykonuje się systemy odwodnień. Materiał ten jest stopem cynku o zawartości 99% oraz tytanu, miedzi i aluminium o zawartości 1%. Nie konserwowana blacha tytan-cynkowa zachowuje dobrą jakość do 120 lat w zależności od warunków atmosferycznych.

MIEDŹ - Systemy rynnowe GACEK 125 i GACEK 150 wykonane z miedzi są najtrwalsze i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ich trwałość szacuje się na okres 300 lat. Metal ten wystawiony na działanie czynników atmosferycznych pokrywa się patyną, nalot ten trwale chroni rynny i blachy dachowe przed szkodliwym ich działaniem.